Nasıl Yapılır? Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

27 Kasım 2016
Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Her geçen gün kendisini yenileyen ve kullanıcı taleplerini göz önünde bulunduran instagram , yine bir yenilikle dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz günlerde ınstagram stories (hikayeler) özelliğiyle anlık fotoğraflarımızı paylaşma imkanı bulduk ve her anımızı paylaşmaya başladık. Instagram’ın yeni gelişen özelliğinden bahsetmek isteriz. Farklı sosyal medya araçlarında bulunan özelliklerden biri olan canlı yayın özelliği, Instagram’a da girmiş bulunmaktadır. Instagram canlı yayın ile hikayeniz üzerinden canlı yayın yapmaya başlayabileceksiniz.

Instagramda Canlı Yayın Açma

Önümüzdeki haftalarda herkese açılacak olan bu özellikle video yayınlarını yükleyebildiğiniz gibi canlı videolarda yüklemeye başlayabileceksiniz. Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Bu imkanı kullanmak için Instagram uygulaması üzerinden kamerayı açıp ‘canlı videoyu başlat’ butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Instagram’ın yeni özelliğiyle artık her anınızı sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz. Üstelik 1 saate kadar canlı yayın yapma özelliğini sağlıyor.

Peki Arkadaşların Nasıl Haberdar Oluyor?

Canlı video yüklediğiniz zaman arkadaşlarınıza bildirim gidiyor ve arkadaşlarınız sizin hesabınız üzerinden yüklediğiniz videonuzu izleyebiliyor. Ayrıca buna yorum ve beğeni yapabiliyorlar. Gizliliğinizi düzenleyerek ayarlarınızdan istediğiniz şekilde videolarını gören ve görmeyenleri ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda takip ettiğiniz kişilerinde canlı yayın videolarını görebilecek ve beğenide bulunabileceksiniz. Takip ettiğiniz kişiler arasından biri hikaye başlattığına hikayeler kısmından profil fotoğrafı altında ‘canlı’ yazısı görünecektir. Yayın sonrasında yorum ve beğeni yapabileceğiniz gibi yayın sırasında da yorum ve istek yapabileceksiniz. Her geçen gün kendisini yenileyen Instagram bu özelliği de eklediğinde yoğun ilgi göreceğe benziyor. Her kullanıcı fotoğraf yükleyebilir, videolarını rahatça paylaşabilir, sevdikleriyle anlık hikayelerini paylaşabilir ve canlı video keyfiyle sosyal medyanın tadını çıkarabilir bir hal alacaktır. Instagram yeni canlı yayın özelliğiyle keşfetmeniz için sizi bekliyor. Canlı video da Instagram kullanıcıları farklı alanlarda farklı aktivitelerini duyurabilir olacaklardır. Yaklaşıl 100 milyon kullanıcısına bu ayrıcalığı sunacak olan Instagram da keşfet ve öne çıkarılan butonlarındaki oluşturulmuş canlı videoları da izleyebileceklerdir. Sadece arkadaş çevresiyle kalmayacak olan ve dünyadan herkesin paylaştığı canlı videoları izleme imkanına sahip olmaya başlayacağımız bu günlerde Instagram canlı yayın özelliğini kullanmak faydamıza olacaktır. Sosyal medya sosyalleşmenin yanında haberdar olma sorumluluğunu da yerine getirmektedir. İnstagram ise yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam edecek.

Ayrıca benzer bir yazımız olan instagram şifre kırma konusuna da gözatabilirsin!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply