Nasıl Yapılır? Sosyal Medya

Twitter Engelleyenleri Görme ve Tweetlerini Görme

2 Kasım 2016
Twitter Engelleyenleri Görme ve Tweetlerini Görme

Twitter Engelleyenleri Görme ve Tweetlerini Görme

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan Twitter, insanların gündemi çok daha rahat bir şekilde takip edebilmesini sağlıyor. Hal böyle olunca Twitter’ın anlık kullanıcı sayısı da bir hayli yüksek rakamlara ulaşmış oluyor. Tüm sosyal platformlarda olduğu gibi hiç kimsenin birini rahatsız etme gibi bir hakkı yoktur. Bu nedenle kişi rahatsız edildiğini anladığı anda karşısındaki kişiyi engelleyebilir. Her sosyal medya sitelerinde olduğu gibi kendini bilmez saygısız insanlar bulunmaktadır. Bu insanlardan kurtulma yolu aslında çok basittir bizi rahatsız eden kullanıcıları engelleyerek kişi listemizden çıkarıp kurtulabiliriz. Sorun şu ki sizi kim engelledi, sizi engelleyenleri nasıl anlayabilirsiniz. Unutmayın ki Her insan istediği kişiyi engellemekte özgürdür. Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter’ın bu engelleri tespit etmesi oldukça zor hatta neredeyse imkânsızdır. Bu yazımızda size yardımcı olabilmek için Twitter ile alakalı bazı taktikler vereceğiz. Bu sayede kim engelledi, engelleyen kişilerin tweetleri görme imkânımız var mı gibi sorularınız cevabını bulabileceksiniz. Şimdi bunları nasıl yapacağımıza bir göz atalım.

Twitter Engelleyenleri Tespit Etme

 Bizi engelleyen kişilerin tam listesine ulaşabilmemiz ne yazık ki imkânsızdır ama vereceğimiz taktik ile şüphelendiğiniz kişilerin sizleri engelleyip engellemediğini öğrenebileceksiniz. Twitter engelleyenlerini görme olarak ilk yapmanız gereken şey sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Twitter profiline girerek, takip et butonuna basmanızdır. Takip et butonuna bastıktan sonra karşınıza iki adet bildirim gelecektir eğer sizi karşı taraf engellediyse bunlardan birisi karşı tarafın sizi engellemiş olduğunu resmen belirtecektir.  1. bildirim kişiye takip isteği gönderildi ve onay bekleniyor, 2. bildirim ise bu çok önemli kullanıcının isteği üzerine bu hesabı takip etmen engellenmiştir bildirimini göreceksiniz. Bu bildirimi gördüğünüz an karşı tarafın sizin engellediğinden emin olabilirsiniz. Bu yöntem ile kim engelledi, engellendim mi gibi sorularınız cevabını bulabileceksiniz.

Engelleyen Kişinin Tweetlerini Görebilmek

Engelleyen kişinin tweetleri nasıl görünür sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Sizi engelleyen kişisinin sosyal medya paylaşımlarını ve tweetlerini görmek istiyorsanız ilk olarak Twitter hesabınızda oturum kapatmanız gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra kişinin kullanıcı adını arama yerinde yazıp aratarak sizi engelleyen kişinin profiline ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki bunu yapabilmeniz için karşı tarafın twitter hesabının kapalı yani kilitli olmaması gerekir eğer hesabı kilitli ise hiçbir şekilde ulaşmak mümkün olmayacaktır. Eğer kendi hesabınızdan çıkış yapmadan bu bilgilere ulaşmak istiyorum diyorsanız. Bunun için bir yol daha bulunmaktadır. RSS yöntemi denilen yöntem ile karşı tarafın tweetlerini çekebilirsiniz bu şekilde tweetleri görme olanağınızda olacaktır. RSS linkinin sonuna sizi engelleyen tarafın kullanıcı adını eksiksiz bir şekilde ekleyerek sizi engelleyen kişinin tweetlerini çekebilmeniz mümkün olacaktır. Unutmamak gerekir ki engelleyen kişinin Twitter hesabının herkese açık bir şekilde kullanıyor olması yani hesabının kilitli olmaması gerekmektedir. Karşı tarafın hesabı kilitli ise yapılabilecek ufakta olsa tek bir şey vardır. Fake bir hesap açarak tabi ki kimsenin kimliğini kullanmadan karşı tarafa istek talebinde bulunabilirsiniz. Yüzde yüz bir sonuç vermesini asla beklemeyiniz.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply